Şirket Profili

ALKAN İNŞAAT kamu sektöründe doğan altyapı ve üstyapı sorunlarına çözüm getirmek amacı ile 1987 yılında İstanbul’da faaliyetlerine başlamıştır.

Kuruluşunun ilk yıllarında taşeron firma olarak sadece kanalizasyon ve yağmursuyu inşaatı projelerinde görev alan Alkan İnşaat bugün Türkiye’nin diğer illerinde görev yapan resmi kamu kuruluşlarının düzenlediği tüm altyapı ve üstyapı inşaatı, peyzaj ve çevre düzenleme, park ve bahçe yapımı konulu resmi ihalelere ana müteahhit olarak katılabilmektedir.

Faaliyet gösterdiği alanlarda uzmanlaşmış olup, yurt içinde birçok projeyi başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Teknik bilgi birikimi ve deneyimleri, alanlarında uzman ve güvenilir kadrosu, makine parkı, işin gerçekleştirilmesinde göstermiş olduğu özveri, performans ve kalitesi ile birçok kamu kurum ve kuruluşunca tercih edilen bir konumdadır.

Bugün itibariyle söz konusu ihalelerde yeterlik olarak istenen yasal belge, teknik personel ve iş makineleri konularındaki değişken kriterleri rahatlıkla karşılayabilen Alkan İnşaat, ayrıca 800 m² lik makine parkında bulundurduğu ağır iş makineleri ve çeşitli ekipmanlarıyla, makine ihtiyacını kendisi giderebilmektedir.

Her çeşit altyapı ve üstyapı inşaat faaliyetleri konusunda kalite belgelerine sahip olup, yüklenimi altındaki projelerin gerçekleştirilmesi esnasında kalite standardını belirlerken TSE ve ISO kriterlerini esas alarak gerçek anlamda uygulayıcısı olmuştur.

Ayrıca günümüzde büyümenin önemli bir şartı olan kurumsallaşma kavramını organizasyon içerisinde tamamlamış bulunmaktadır.